11111
Досвід участі «СпецТехноЕкспорту» в міжнародних публічних закупівлях
13.12.2017

У травні 2016 року Україна стала повноправною Стороною угоди про державні закупівлі Світової організації торгівлі – GPA (Government Procurement Agreement). Завдяки адаптації законодавства України до міжнародних стандартів у сфері публічних закупівель, українські компанії отримали можливість безперешкодно брати участь у міжнародних тендерних закупівлях.

Першою українською компанією, що виграла міжнародний публічний тендер за правилами GPA стало підприємство державного концерну «Укроборонпром» ДП ДГЗП «СпецТехноЕкспорт». За результатами тендеру, що проводився відповідно до європейської директиви Defence Directive 2009/81/EC, «СпецТехноЕкспорт» постачатиме комплектуючі до танків Т-72 протягом 2017-2019 років одній із європейських країн.

Що таке Government Procurement Agreement

За умовами угоди країни-підписанти взаємо відкривали ринки публічних закупівель один для одного. Недискримінаційні умови діють для всіх учасників надпорогових закупівель. Таким чином між країнами-учасницями функціонує відкритий ринок, на якому діють однакові для всіх правила гри.Компаніям, котрі прагнуть взяти участь у тендерах, потрібно лише відповідати кваліфікаційним вимогам замовника, визначитися з відповідністю конкретного тендеру з профілем компанії, правильно підготувати тендерну документацію та передати її замовнику. Кваліфікаційні вимоги та перелік підтверджувальних документів ідентичні тим, які застосовано в Україні. Замовниками у таких тендерах виступають центральні органи державної влади, місцеві та муніципальні органи, комунальні підприємства, державні компанії з різних сфер діяльності.

Дебют «СпецТехноЕкспорту»

В рамках двостороннього пілотного проекту фахівці «СпецТехноЕкспорту» та Проектного офісу GPAinUA почали моніторити тендерні оголошення на європейських електронних площадок за ключовими словами та кодами продукції, яку може постачати «СпецТехноЕкспорт». В Європі діє єдина система класифікації товарів, робіт і послуг в області публічних закупівель – CPV класифікатор. То ж визначивши код свого товару, знайти потрібні тендерні оголошення не складно.

Після цього було вивчено кваліфікаційні вимоги до учасників – загальні правила та процедури, а також технічні специфікації, приведено у відповідність та надано усі документи, що вимагаються замовником, у тому числі підтверджуючі документи з відкритих баз даних. Життєвий цикл публічних тендерів як правило складає 30-45 днів, тому важливо було працювати оперативно.

Перший етап було пройдено, пакет документів передано замовнику паперовому вигляді.

Через деякий час після розгляду поданої документації «СпецТехноЕкспорт» був проінформований про допуск до наступного етапу тендеру – подачі комерційної пропозиції. Фахівці «СпецТехноЕкспорту» надіслали замовнику заповнений контракт з ціновими пропозиціями, заповнені форми специфікації товарів, а також вартість кожної окремо одиниці продукції.

Особливість даного етапу - вимога надати виписку зі спеціалізованого каталогу НАТО, що підтверджує відповідність запропонованої продукції потребам замовника. Завдяки експертизі фахівців «Укроборонпрому» та Міноборони в каталог НАТО було внесено деяку додаткову продукцію українського виробництва. Всю документацію було відправлено, і через деякий час отримано підтвердження про присудження контракту.

«Ми відкрили для себе новий інструмент для збільшення обсягів експорту товарів та послуг з України. Відтепер у наших проектних командах експортерів є фахівці, що відповідають за роботу з міжнародними електронними торговими майданчиками», - коментує результати тендеру Павло Барбул, директор ДП ДГЗП «СпецТехноЕкспорт».

Відкриття та розгляд тендерних пропозицій учасників відрізняється в залежності від обраної замовником процедурою проведення тендера. Даний тендер проходив за процедурою «з обмеженою участю», тобто, на першому етапі проводився кваліфікаційний відбір серед претендентів, а на другому етапі проводився конкурс цінових пропозицій серед кваліфікованих компаній. То ж до процесу подання документів варто відноситися серйозно. Також, виявляється, далеко не у всіх міжнародних тендерах основним критерієм оцінки є ціна. Існує багато нецінових критеріїв, які потрібно вивчати у кожному окремому кейсі участі у тендері GPA.

Допомога Проектного офісу GPAinUA при Мінекономрозвитку

«Наша місія виконана - ми допомогли правильно підготувати пакет документів, надали відповіді на оперативні питання в межах наших компетенції, супроводжували компанію до подачі тендерної документації», - коментує перший успішний кейс української компанії Тарас Шимко, керівник проекту GPAinUA.

За його словами, за період роботи Проектного офісу 130 компаній звернулися за допомогою з конкретними запитаннями в рамках 170 тендерів, за якими експерти офісу надали свої консультації. В результаті – лише 9 компаній серйозно підійшли до справи, в сукупності вони були кваліфіковані до участі у 29 тендерах, з яких є одна перемога «СпецТехноЕкспорт». Це хороша статистика, з огляду на те, що в тендерах GPA можуть брати участь компанії із 46 країн світу.

«Ідея попрацювати з професійним спецекспортером до нас прийшла не одразу. Однак ця гіпотеза спрацювала з першого разу – значно ефективніше працювати з досвідченими командами, які вміють працювати на різних ринках, правильно себе позиціонують і врешті-решт – якісно готують документи», - підсумовує Тарас Шимко. Считаете информацию полезной?

Consider to register to our weekly newsletter. Subscribe Now!
Контактная информация

ГП ГХВП «СпецТехноЭкспорт»

Государственное внешнеторговое предприятие «СпецТехноЭкспорт» является полностью государственной компанией, созданной в 1998 году Правительством Украины, основным видом деятельности которого являются экспортно-импортные отношения на мировом рынке вооружений.

ЦЕНТРАЛЬНЫЙ ОФИС

Степана Бандеры пр.,7
г. Киев, 04073, Украина
тел.: +38 (044) 568 50 70
факс: +38 (044) 568 50 68
E-mail: office@ste.kiev.ua

ПРЕДСТАВИТЕЛЬСТВА

New Delhi, India
е-mail: ste@ste.com.ua
Nashik, India
е-mail: nashik@ste.kiev.ua

ПРЕСС СЛУЖБА

Tel: +380 (44) 5685207
E-mail: press@ste.kiev.ua

Подписка на рассылку пресс-релизов "СТЕ".


    

PHAR