2020 12 01 11 16 58 maximov 1
Україна та Бразилія розпочали Перший діалог з оборонної промисловості
02.12.2020

1 грудня у Києві розпочався Перший діалог оборонної промисловості України та Федеративної Республіки Бразилія.

Захід урочисто відкрив Прем‘єр-міністр України Денис Шмигаль. 

В офіційній частині Діалогу взяли участь Секретар з оборонної продукції Міністерства оборони Федеративної Республіки Бразилія Маркус Дего Росас Понтіс, Надзвичайний і Повноважний Посол Федеративної Республіки Бразилія в Україні Освалдо Біато Жуніор, Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, Віце-прем'єр-міністр – Міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський,  заступниця Міністра з розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Світлана Панаіотіді, заступник генерального директора ДК «Укроборонпром» з питань трансформацій Роман Бондар.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль зауважив, що українська оборонна промисловість є рушійною силою розвитку високотехнологічного виробництва в Україні, додавши, що Уряд України надає всебічну підтримку цій галузі та вбачає великі перспективи у якісному та кількісному зростанні експорту нашої оборонної продукції на міжнародному ринку.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час свого виступу акцентував на тому, що співробітництво України та Бразилії має не обмежуватися лише двосторонньою торгівлею, а й передбачати амбітні плани спільного виходу на ринки третіх країн, зокрема в Латинській Америці, Азії, Африці та Європі.

У ході офіційного відкриття Діалогу сторони підписали Меморандум про взаєморозуміння між Міністерством оборони Федеративної Республіки Бразилія та Міністерством з питань стратегічних галузей промисловості України про науково-технічне співробітництво в оборонній сфері, розробку, виробництво та комерціалізацію оборонної продукції. Даним Меморандумом Україна та Бразилія планують реалізувати проєкти, направлені на розвиток промислового співробітництва між країнами, з урахуванням потреб армії. 

Після підписання Меморандуму учасники Діалогу розглянули питання двостороннього порядку денного, обговорили перспективи розвитку співпраці у сфері оборонної промисловості та презентували потенційні теми для співпраці. У першу чергу це стосувалось спільного виробництва та модернізації бойових танків, науки та технології, ракетних систем та засобів протиповітряної оборони, морських систем, вибухових речовин, боєприпасів, легкої зброї та зброї нелетальної дії, військових літаків та систем БПЛА, аерокосмічного контролю та радарів. 

Нагадаємо, що офіційну делегацію Федеративної Республіки Бразилія, очолювану Секретарем з оборонної продукції міністерства оборони Маркусом Дего Росас Понтіс, представили генерал-лейтенант, директор Департаменту розвитку торгівлі Секретаріату з питань оборонної продукції (SEPROD) Луїс Антоніо Дуізіт Бріту, Надзвичайний і Повноважний Посол Федеративної Республіки Бразилія в Україні Освалдо Біато Жуніор, керівники Міністерства оборони, департаменту розвитку торгівлі, відділу науки, технологій та інновацій Міністерства оборони, відділу оборонної продукції Міністерства закордонних справ та інші. 

Окрім представників державних секторів до Діалогу долучились делегати 13 найбільших бразильських підприємств: Kryptus, Atech, Taurus Armas, Condor, Nitroquímica, Imbel, SLO3, Inspirar, Nanonib, Avibrás, Senai Cimatec, Embraer та Akaer. 

Оборонно-промисловий комплекс України презентували українські виробники: ХКБМ ім. О. Морозова, ДП «Завод ім. Малишева», ХДЗ «Палада», ДПЦК, ДП «Іскра», ДП «Зоря-Машпроект», ДП «Івченко-Прогрес», КБ «Луч», «Арсенал», ДП «ЗАВОД 410 ЦА». 

2 грудня, в рамках Діалогу, відбудуться панельні дискусії з таких тем як: наука та технології, біозахист, біобезпека та медицина, військові літаки та системи БПЛА, системи спостереження, аерокосмічний контроль, радари та супутники, вибухові речовини, боєприпаси та легка зброя (нелетальна зброя).

Візит бразильської делегації в Україну триватиме до 5 грудня. 

Організатор заходів - ДП ДГЗП «СпецТехноЕкспорт», що входить до складу ДК «Укроборонпром».Found this useful?

Consider to register to our weekly newsletter. Subscribe Now!
Contact Information

ABOUT SPETS TECHNO EXPORT

State Foreign Trade Enterprise “SpetsTechnoExport” is a fully state-run entity incorporated by the Government of Ukraine in 1998 for export-import activities at foreign armaments markets.

HEAD OFFICE

7, Stepana Bandery Avenue
Kyiv, 04073, Ukraine
tel: +380 44 5685070
fax: +380 44 5685068
E-mail: office@ste.kiev.ua

LIAISON OFFICE

B-5/121, Safdarjung Enclave,
New Delhi – 110 029
tel.:+91(11)4606-6123
fax:+91(11)4606-6122
е-mail: ste@ste.com.ua

PRESS SERVICE

Tel: +380 (44) 5685207
E-mail: press@ste.kiev.ua

Subscribe to automatically receive STE press releases.


    

PHAR