Fake
Позиція ДП ДГЗП "Спецтехноекспорт" у зв'язку з публікацією на сайті "Українська правда"
07.08.2018

У зв’язку з публікацією новини на сайті видання «Українська правда» https://www.pravda.com.ua/news/2018/08/7/7188537/ повідомляємо, що звинувачення посадових осіб ДП ДГЗП «Спецтехноекспорт» у розтраті державних коштів у процесі реалізації договору комісії з приватною компанією ТОВ «Картер груп» є безпідставними. 

Головним слідчим управлінням СБ України дійсно здійснюється досудове розслідування кримінального провадження внесеного до ЄРДР за №32017100110000081 від 02.10.2017 за ознаками правопорушень передбачених ч. 1 ст. 205, ч. 5 ст. 191 КК України, яке раніше знаходилось в провадженні старшого слідчого з ОВС 1-го ВРКП СУ ФР Офісу великих платників податків ДФС капітана податкової міліції Миколаєвського Б.А. 

У матеріалах досудового розслідування йдеться про те, що в період з 01.09.2016 по 31.12.2016 ДП ДГЗП «Спецтехноекспорт» перерахувало на рахунок ТОВ «Картер груп» кошти згідно договору, загальною сумою близько 198 млн грн. За даним договором ДП ДГЗП «Спецтехноекспорт» дійсно здійснювало експортну поставку продукції, що належала зазначеній приватній компанії. На всю продукцію згідно чинного законодавства були отримані дозволи Державної служби експортного контролю України, було проведене міжвідомче узгодження та продукція була відвантажена іноземному замовнику. Походження товарів військового або подвійного призначення, і факт його перетину українського кордону підтверджується відповідними вантажними митними деклараціями.

ДП ДГЗП «Спецтехноекспорт», як комісіонер, в даному випадку виконувало функції уповноваженого державою посередника. Після відвантаження продукції іноземному замовнику та підписання з ним відповідних документів, ДП ДГЗП «Спецтехноекспорт» отримало кошти від іноземного партнера, які за винятком комісійної плати та витрат комісіонера, перераховувало комітенту – приватній компанії «Картер груп» у чіткій відповідності до умов договору комісії. Зрозуміло, що жодна іноземна компанія або державний орган не перераховували б кошти за неіснуючі товари або послуги. 

Звертаємо вашу увагу, що керівництво ТОВ «Картер груп» особисто підписувало договори комісії з ДП ДГЗП «Спецтехноекспорт», неодноразово приймало особисту участь у проведенні зустрічей і переговорів, що підтверджується відповідними записами у журналах відвідування нашого підприємства. То ж наведені у тексті новини факти про нібито фіктивних керівників приватної компанії не відповідають дійсності. 

Також зазначаємо, що за вищевказаними податковими операціями відсутні будь-які рішення державних контролюючих органів стосовно порушень ТОВ «Картер груп» своїх зобов’язань зі сплати податків. При цьому, ДП ДГЗП «Спецтехноекспорт», за природою своїх операцій, відповідає виключно щодо оподаткування власної комісійної винагороди, а отже не може нести відповідальності за дії ТОВ «Картер груп» щодо сплати податків. 

З метою відновлення порушених прав та інтересів ДП ДГЗП «Спецтехноекспорт», до Головного слідчого управління Служби безпеки України було подано заяву державної компанії «Спецтехноекспорт» від 09.11.2017р. про вчинені службовими особами Державної фіскальної служби України кримінальні правопорушення. За даною заявою Головне слідче управління СБУ порушило кримінальне провадження внесене до ЄРДР за № 22017000000000426  від 24.11.2017р., за ознаками злочину передбаченого ч.1 ст. 111 КК України. ДП ДГЗП «Спецтехноекспорт» визнано потерпілим у даному кримінальному провадженні. 

В рамках цього досудового розслідування Українським науково-дослідним інститутом спеціальної техніки та судових експертиз Служби безпеки України проведено судово-економічну експертизу, висновком якої спростовано звинувачення ДФС України на адресу посадових осіб ДП ДГЗП «Спецтехноекспорт» у розкраданні бюджетних коштів в сумі 197`919`920,00 грн.  Разом з цим, експертами підтверджено суму матеріальної шкоди (збитки), яку може бути завдано державному підприємству. Наразі здійснюється досудове розслідування.

Окремо звертаємо особливу увагу, що запит компетентних органів Республіки Польща в рамках кримінальної справи № PO III Ds. 214.2014, та ухвала слідчого судді не містять жодних звинувачень українського держпідприємства «Спецтехноекспорт» у незаконній торгівлі зброєю.  Засобами масової інформації було перекручено цей факт та  безпідставно звинувачено державне підприємство у начебто незаконній діяльності, що завдає як репутаційних, так і фінансових збитків державному підприємству. 

У цій ситуації ДП ДГЗП «Спецтехноекспорт» виступає лише постачальником інформації в рамках запиту компетентних органів Республіки Польща про надання міжнародної правової допомоги. Окрім цього, ДП ДГЗП «Спецтехноекспорт» не має та ніколи не мало рахунків у польському банку РЕКАО S.A.

Ми переконані, що головною метою осіб, які здійснюють організацію тиску з боку правоохоронних органів та використовують засоби масової інформації для висвітлення викривлених та неправдивих фактів, є перешкоджання розвитку підприємств оборонно-промислового комплексу України та втрата Україною своїх позицій на міжнародному ринку озброєнь.
 Found this useful?

Consider to register to our weekly newsletter. Subscribe Now!
Contact Information

ABOUT SPETS TECHNO EXPORT

State Foreign Trade Enterprise “SpetsTechnoExport” is a fully state-run entity incorporated by the Government of Ukraine in 1998 for export-import activities at foreign armaments markets.

HEAD OFFICE

7, Stepana Bandery Avenue
Kyiv, 04073, Ukraine
tel: +380 44 5685070
fax: +380 44 5685068
E-mail: office@ste.kiev.ua

LIAISON OFFICE

B-5/121, Safdarjung Enclave,
New Delhi – 110 029
tel.:+91(11)4606-6123
fax:+91(11)4606-6122
е-mail: ste@ste.com.ua

PRESS SERVICE

Tel: +380 (44) 5685207
E-mail: press@ste.kiev.ua

Subscribe to automatically receive STE press releases.


    

PHAR